DuPontTM Corian®, güzellik, renk, ve derinlikten gelen yeniliktir. Güç ve beraberinde saflıktır, güvenilirliktir, performanstır. Ancak her şeyin ötesinde, Corian®, bir esin kaynağıdır. Ek yerlerini belli etmemesiyle iç veya dış tüm alanların sınırsız seçeneklerle tasarımını değiştirebilir. Corian®, onun eşsiz potansiyelini kullanan herkesin hayatını güzelleştirerek ve kolaylaştırarak, neredeyse her ortama kişilik katabilir. Corian®, her yerde, her amaç için geniş renk yelpazesiyle; tasarlama, keşfetme ve yaratma özgürlüğü sunarak hemen her şekle dönüşebilir. Uzun ömürlü, hijyenik, dayanıklı ve zarif, DuPontTM Corian®’ın 40 yılı aşkın süredir yaratıcı ve sanatsal zekaları serbest bırakan 3 boyutlu şekillendirilebilir bir yapısı vardır.

"Özgürlüğün göstergesi olarak belli olmayan ek yerleri ve sınırsız tasarım"

DuPontTM Corian® doğal mineraller ile saf akrilik polimerinin üstün bir bileşimidir. İnsanın hayal gücünden ve araştırmasından doğmuş, tasarım talebinin yansımasıyla sonuçlanmıştır. Ortamların, dillerin ve modanın farklılaştığı bir dünyada Corian®’dan en yüksek faydayı sağlamak için tasarımcıların ve mimarların üzerine düşen bu malzemeyi bir “esere” dönüştürmektir.

 

DAYANIKLI
1967’de pazara çıktığı günden itibaren DuPontTM Corian® hayatı kolaylaştıran son derece dayanıklı bir malzeme olma özelliğiyle kendini ispatlamıştır. Delamine olmaz ve
günlük kullanım sonucu oluşabilecek aşınma ve yıpranmaya karşı koyar. Yoğun trafik alanlarının bir çok etkisine, kesiklere ve sıyrıklara dayanıklıdır. Corian® mekanik, termal, elektriksel ve diğer yüzey özellikleri için test edilmiştir.

HİJYENİK
DuPontTM Corian® gözeneksiz bir malzemedir. Malzeme tamamen masiftir ve ek yerleri belli olmayacak şekilde üretilir, bu özellikler yüzeyi hijyenik kılar. Corian® yüzeyleri bakteri ve mantar gelişimini önler. Corian®’ın bağımsız bir laboratuvar tarafından uluslararası bir standart olan DIN EN ISO 846’ya gore hijyenik bir malzeme olduğu onaylanmıştır.

YENİLENEBİLİR
DuPontTM Corian® ile tasarlanan yüzeyler, hafif aşındırıcı deterjanlar ve bir ovma süngeri ile ilk günkü görünüşüne kolayca döndürülebilir. Örneğin, sigara yanıkları bu yöntemle kolayca giderilebilir. Hatalı kullanım ve kaza sonucu oluşabilecek hasarlar da çoğu zaman malzemeyi tamamen değiştirmeye gerek kalmadan yerinde onarılabilir.

ZARARSIZ
DuPontTM Corian® kimyasal olarak atıl ve toksik olmayan bir malzemedir. Normal oda sıcaklığında gaz emisyonu yapmaz. Yakıldığı zaman esas olarak Karbon Oksitleri serbest bırakır ve oluşan dumanın rengi çok açıktır ve halojenlenmiş zararlı gazlar içermez. Bu özellikleri sayesinde Corian® havaalanı bankoları gibi uygulamalarla halka açık alanlarda, duvar ve çalışma yüzeyleri olarak hastane ameliyathanelerinde ve yoğun bakım odalarında ve yolcu gemilerinde yoğun olarak ve güvenle kullanılmaktadır.


MASİF
Renk ve dokular malzemenin derinlemesine aynı kalır ve aşınmaz. DuPontTM Corian® masiftir ve delamine olmaz. BELLİ OLMAYAN EK YERLERİ DuPontTM Corian® ile tasarlanan uygulamaları yalnızca hayal gücünüz sınırlayabilir. Corian® yüzeyler için neredeyse sınırsız tasarım seçeneği sunarak ek yerleri belli olmayacak şekilde birleştirilebilir. Örneğin, uzun bankolar atölyelerde parça parça üretilerek montaj alanında birleştirilebilirler. Kenar detayları da daha kalın görünmesi için güçlendirilebilir.


ISIYLA ŞEKİLLENDİRİLEBİLİR
DuPontTM Corian® 2 ve 3 boyutlu tasarımlar oluşturmak için kontrollü ısılarda ahşap veya metal kalıplarda şekillendirilebilir. Kabartma efektleri de özel baskı teknikleri
kullanarak yaratılabilir.


IŞIK GEÇİRGEN
DuPontTM Corian®’ın yarı ışık geçirgenliği özellikle açık renklerde ve ince plakalarda oldukça dikkat çekicidir. Pek çok tasarımcı bu özelliği değişik uygulamalardaki aydınlatma
efektlerinde veya lamba tasarımında kullanıyor. Illumination Serisi adındaki yeni renk grubu özel aydınlatma efekleri yaratmak için arttırılmış saydamlığı ile 6 mm ve 12 mm’lik
plakalar halindeki 6 renkten oluşuyor.


AHŞAP GİBİ İŞLENEBİLİR
DuPontTM Corian® benzer gereçler kullanılarak ahşap gibi işlenebilir. DuPontTM Corian® imalatçılarının çoğu marangozluk dalında eğitim almış uzmanlardır.


ZENGİN RENK SEÇENEKLİ
Corian® çalışmak için hemen hemen sınırsız bir renk paleti sunar. Tasarım için tek bir renk ile düz bir taban oluşturabilirsiniz; ya da gözalıcı bir uyum yakalamayı deneyebilirsiniz. Corian® aynı zamanda metal, ahşap, taş vb. gibi malzemelerde çok yönlü bir tamamlayıcı
olarak da kullanılabilir.


ÇEVRE DOSTU
DuPontTM Corian® üretim sürecinin tüm aşamalarında atık ve enerji tüketimini sınırlamak amacıyla son derece sıkı standartlara uyacak şekilde üretilir. Malzemenin kendisi ve
yapıştırıcılar ve montaj için kullanılan dolgu macunu uçucu organik bileşiklerden çok az yayması nedeni ile ürün GREEN GUARD Indoor AirQuality® onayı almıştır.